اداره کل ثبت احوال ایلام

سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

ثبت نام کارت هوشمند ملی ۴۴۸ هزار نفر در استان ایلام

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان ایلام، مدیرکل ثبت احوال ایلام از ثبت نام بیش از ۴۴۸ هزار نفر در استان خبر داد.

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام گفت: در استان ایلام ۴۶۹ هزار و ۹۱۹ نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که تاکنون ۴۴۸هزار و ۹٠ نفر ثبت نام نموده اند که از این تعداد ۴٠۴ هزار و ۹۲٠ نفر، معادل ۹٠ درصد  افراد ثبت نام کرده کارت خود را دریافت نموده اند.  

سید محمدعلی تقوی افزود:  در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ تعداد هشت هزار و ۹۲۲ نفر  برای کارت ملی هوشمند ثبت نام نموده اند و ۲۱ هزار و ۸۲۹ نفر از افراد واجد شرایط باقیمانده در استان هم تاکنون اقدام به ثبت نام نکرده اند، که با توجه به اینکه ثبت نام کارت هوشمند به ایستگاه آخر خود رسیده، این افراد می بایست تا پایان سال به مراکز ثبت نام در دفاتر پیشخوان دولت در استان مراجعه و مراحل تکمیل ثبت نام خود را به پایان برسانند تا از خدمات دولت الکترونیک در سایر دستگاهها محروم نشوند.

وی یادآور شد: در حال حاضر، کارت ۵ هزار و ۹٠٠ نفر با وجود آماده تحویل بودن و ارسال پیامک به تلفن همراه صاحبان این کارت ها، ، هنوز به ادارات ثبت احوال استان مراجعه نکرده و کارت خود را تحویل نگرفته اند.

 تقوی در ادامه، اشاره ای هم به آمار کسانی که قبلا ثبت نام نموده ولی هنوز موفق به دریافت کارت خود  نشده اند داشت و گفت: ۴۳ هزار و ۱۷٠ نفر از افراد ثبت نام شده قبلی استان کارت هوشمند ملی آنها در نوبت چاپ و صدور می باشد که امیدوار هستیم تا پایان سال این افراد کارت خود را دریافت نمایند.

مدیرکل ثبت احوال ایلام در بخش دیگری از گزارش خود، به آمار ثبت وقایع حیاتی استان در ۶ ماهه اول سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: طی شش ماه گذشته، سه هزار ۸۷۲ مورد واقعه ولادت در استان ایلام رخ داده که از این تعداد دو هزار و ۴۸ واقعه پسر و یک هزار و ۸۲۴ واقعه نیز دختر می باشد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵/۲ درصد کاهش داشته است. وی گفت، در نیمه اول سالجاری ۱۶۷ ولادت چند قلو زایی در استان ثبت شده که از این تعداد ۸۲ مورد دو قلو و یک مورد نیز سه قلو بوده است.

تقوی یادآور شد: در این مدت یک هزار و ۷۴۸ واقعه فوت در استان ثبت شده که از این تعداد ۷٠۸واقعه مربوط به خانم ها و یک هزار و ۴٠ واقعه نیز مربوط به فوت آقایان است.

وی به ثبت ازدواج و طلاق در استان هم اشاره کرد و گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان شهریورماه در مجموع دو هزار و ۲۳۲واقعه ازدواج و ۴۲۳واقعه طلاق در استان ثبت شده که در این مدت ثبت واقعه ازدواج ۱۱/۶ درصد کاهش و طلاق نیز ۵/۸ درصد افزایش داشته است.

به گفته ی مدیرکل ثبت احوال ایلام، در این مدت ۶ ماهه اول سال جاری در هر شبانه روز ۲۱ واقعه ولادت،  ۹ واقعه فوتی،  ۱۲ واقعه ازدواج و دو مورد واقعه طلاق در استان ثبت شده است.

وی یادآور شد: در این مدت، میانگین سن ازدواج آقایان در استان ۳۱ سال و خانم ها ۲۶ سال و سن طلاق در میان آقایان ۳۷ سال و خانم ها ۳۲ سال بوده است.

مدیرکل ثبت احوال ایلام به آمار شناسنامه های صادره توسط ثبت احوال استان هم اشاره کرد و گفت:  از مجموع ۴۴۵ هزار و ۵۸۲ جلد شناسنامه نمونه قدیم (دستی) که در دست مردم بوده، تاکنون ۲۹۷ هزار و ۳۴٠  جلد آن معادل ۶۸ درصد، تعویض و بجای آن شناسنامه مکانیزه صادر شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴۸ هزار و ۲۴۲ جلد شناسنامه نمونه قدیم و غیر مکانیزه در دست مردم استان می باشد که علیرغم آمادگی ثبت احوال برای تعویض این شناسنامه ها و صدور شناسنامه مکانیزه بجای آنها هنوز به ثبت احوال مراجعه نکرده اند.

سید محمدعلی تقوی در پایان اظهار داشت: در کل به نسبت جمعیت استان طی سال های گذشته تاکنون، تعداد ۴۹۷ هزار و ۹۲٠ جلد انواع  شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده که این تعداد معادل ۸۲ درصد جمعیت استان می باشد. وی یادآور شد: طی ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰، تعداد  ۱۶ هزار و ۴۵۳ جلد شناسنامه مکانیزه در استان توسط ثبت احوال صادر گردیده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

اخبار مرتبط

آمار سایت
آمار بازدیدکنندگان
  • ۰
  • ۱۰۶
  • ۴۶,۱۲۶
  • ۱۱
  • ۲۷ مهر ۱۴۰۰