ثبت نام 87 درصد جمعیت بالای 15 سال برای صدور کارت هوشمند ملی در ایلام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه ۱

به گزارش روابط عمومی : مدیر کل ثبت احوال استان ایلام در همایش روز ملی ثبت احوال اظهار کرد :

ثبت احوال در استان ایلام هشتاد و شش سال قدمت دارد و در حال حاضر این سازمان صد و یکمین سالگرد تاسیس خودرا سپری می کند .

منوچهر تیموری با بیان اینکه ثبت احوال وقایع حیاتی ولادت و وفات و همچنین ازدواج و طلاق و صدور اسناد هویتی را بر عهده دارد ابراز کرد : خوشبختانه 8/99 درصد وقایع به موقع در سامانه ثبت احوال کشور در استان ثبت می شود و تعامل بسیار خوبی با دستگاه های مرتبط که درخواست آمار دقیق وقایع هستند در استان وجود دارد .

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون 404 هزار نفراز مردم استان ایلام برای دریافت کارت هوشمند ملی مراجعه کرده اند افزود : این میزان معادل 87 درصد جمعیت واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند است و فقط 13درصد از جمعیت بالای 15 سال استان موفق به ثبت نام برای کارت ملی نشده اند که تلاش می شود با کمک دفاتر پستی و پیشخوان این مسیر تا پایان سال جاری طی شود .

وی ابراز کرد : ثبت احوال در ستاد انتخابات و تشکیل هیئت های اجرایی حضوری فعال دارد و بیشترین تعامل و همکاری را در راستای برگزاری انتخاباتی باشکوه در استان با ستاد انتخابات داشته است و در ادامه مسیر و با عنایت رعایت اصل بی طرفی فعالیت خواهد کرد .

مدیر کل ثبت احوال استان ایلام با اشاره به اینکه این نهاد در استان در جشنواره شهید رجایی بعنوان دستگاه برتر شناخته و حائز رتبه برتر شد خاطر نشان کرد : ثبت احوال بیش از پنجاه نوع خدمت به مردم ارائه می دهد و در سال جاری بیش از هفتاد هزار نفر مراجعه مستقیم به ادارات این استان ثبت شده است .

وی با اشاره به اینکه اسامی معصومین ( ع ) در صدر انتخابات اسامی برای متولدین در این استان است . گفت : در نه ماهه سال جاری 6525 واقعه ولادت و 1910 واقعه فوت ، 3687واقعه ازدواج و 624 واقعه طلاق در استان ایلام به ثبت رسیده است و استان ایلام در بحث طلاق جزء استان های کم طلاق کشور است .  

بازدید 36 بار