نشست خبری مدیر کل ثبت احوال استان ایلام با اصحاب رسانه و مطبوعات استان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه ۱

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال : منوچهر تیموری امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان ایلام اظهار داشت : امیدواریم که بتوانیم ارتباطی مستمر با اصحاب رسانه داشته باشیم و رویدادها و اخبار مربوط به ثبت احوال را از طریق اصحاب رسانه به مردم اطلاع رسانی کنیم .

 

وی با بیان اینکه ثبت احوال وارد صد و یکمین سالگی خود می شود و تاریخ تاسیس ثبت احوال در ایلام به سال 1312 برمی گردد . افزود 13 اداره و نمایندگی در سطح استان داریم که وظیفه خدمت به مردم را انجام می دهند .

مدیر کل ثبت احوال استان ایلام عنوان کرد : راهکارهایی برای توسعه ثبت احوال در کشور در جریان است . وظیفه ما ثبت به موقع است و لازم است که برای ثبت ولادت ها تا 15 روز پس از تولد فرزند خود به ثبت احوال مراجعه کند و ی گفت : در نه ماهه سال جاری 6525 واقعه ولادت و 1910 واقعه فوت ، 3687 واقعه ازدواج  و 624 واقعه طلاق در استان ایلام به ثبت رسیده است و استان ایلام در بحث طلاق جزء استان های کم طلاق کشور است .

تیموری در ادامه گفت : از آغاز طرح هوشمند سازی کارت ملی تاکنون 404 هزار نفر از مردم استان ایلام برای دریافت کارت هوشمند ملی مراجعه کرده اند افزود : این میزان معادل 87 درصد جمعیت واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند است و فقط 13 درصد از جمعیت بالای 15 سال استان موفق به ثبت نام برای کارت هوشمند ملی نشده اند که تلاش می شود باکمک دفاتر پستی و پیشخوان و همکاری اصحاب رسانه در راستای اطلاع رسانی به مردم این مسیر تا پایان سال جاری طی شود .

در پایان این نشست از سر دبیران خبرگزاری ها و اصحاب رسانه با اهداء لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد . 

بازدید 25 بار