صدور 32 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در استان ایلام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه ۱

 

مدیر کل ثبت احوال استان ایلام در همایش روز ملی ثبت احوال گفت :

طی 9 ماهه امسال 32 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده است منوچهر تیموری افزود : تاکنون 350 هزار کارت هوشمند ملی معادل 76.2 درصد جمعیت استان ایلام صادر شده است وی یادآور شد : از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و 360 مورد ولادت ، یک هزار و 36 مورد وفات ، سه هزار و 703 ازدواج و 695 طلاق در استان ثبت شده است .

 

تیموری گفت :  سال 1383 سامانه بر خط ثبت احوال برای استعلام الکترونیکی هویتی کشور شکل گرفت و 120دستگاه اجرایی به این سامانه متصل هستند . تیموری بیان کرد : آغاز صدور کارت ملی هوشمند در سال 1391 آغاز شد و تاکنون 89.9 درصد وقایع چهارگانه حیاتی در مهلت قانونی ثبت شده که در نتیجه گیری مدیران تاثیر دارد . وی در بخش دیگری از سخنان گفت : از ابتدای سال 80 صدور شناسنامه مکانیزه در دستور کار دولت قرار گرفت که تاکنون 200 هزار شناسنامه در استان ایلام صادر شده است .

تیموری افزود : یکی از دغدغه های جدی سازمان را افراد فاقد شناسنامه عنوان کرد و افزود : تاکنون 700 جلد شناسنامه برای این افراد صادر شده و باقیمانده این تعداد در یک بازده زمانی مشخص تعیین خواهد شد .  وی گفت : سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال و یکصدمین سالگرد این سازمان است که یکی از قدیمی ترین دستگاه های اجرایی در سطح کشور محسوب می شود . این سازمان در سال 1297 با هدف اطلاع از جمعیت و رابطه سیاسی دولت و ملت تاسیس شده است که پس از دو سال به صورت رسمی تشکیل و اولین شناسنامه به نام فاطمه ایرانی ثبت شد و سال 1312 سال تاسیس ثبت احوال در استان ایلام است .

بازدید 709 بار