اداره کل ثبت احوال ایلام

سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

صدور بیش از ۳۲ هزار جلد شناسنامه مکانیزه در استان ایلام در سال ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال ایلام، سیدمحمدعلی تقوی مدیر کل ثبت احوال استان گفت:

در سال ۹۹ در مجموع بیش از ۳۲ هزار شناسنامه مکانیزه در ثبت احوال استان صادر گردید و مراحل تکمیل ثبت نام حدود ۲۷ هزار نفر افراد بالای ۱۵ سال و واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در استان به پایان رسید. وی گفت: امیدواریم ثبت نام افراد باقیمانده در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به پایان برسد و کارت تمامی کسانی که ثبت نام کرده اند در سالجاری صادر و تحول داده شود.

تقوی گفت، سال گذشته ۷۸۱۷ واقعه ولادت و ۳۴۷۲ رویداد فوت در استان به ثبت رسیده است که از تعداد کل ولادت های ثبت شده ۵۲ درصد مربوط به نوزادان پسر، و ۴۸ درصد نیز نوزاد دختر بوده است. وی افزود: از تعداد کل فوت های ثبت شده سال گذشته حدود ۶۰ درصد مرد و ۴۰ درصد زن می باشد. همچنین در ۱۲ ماهه سال گذشته در هر شبانه روز بطور متوسط ۲۱ نوزاد در استان متولد شده است.

تقوی به آمار چند قلوزایی در استان هم اشاره نمود و گفت: از مجموع ۲۷۷ ولادت حاصل از چند قلوزایی، تعداد ۱۳۱ مورد حاصل دو قلوزایی و۵ مورد هم سه قلوزایی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال ایلام تصریح کرد: ۹۹/۷۶درصد از ولادت‏ ها در مهلت قانونی ۱۵ روزه و ۹۹/۲۱ درصد فوت ها در مهلت قانونی۱۰روز پس از فوت در ثبت احوال استان به ثبت رسیده است. وی گفت: در سال ۹۹ ولادت های ثبت شده استان حدود ۹ درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه اشاره ای به آمار ثبت ازدواج و طلاق در استان داشت و افزود: در طول سال ۹۹ در مجموع ۴۴۷۸ واقعه ازدواج و تعداد ۸۹۲ مورد طلاق در استان ثبت شده است. وی بیان داشت هرچند ازدواج ها در استان ایلام ۹/۵درصد افزایش داشته ولی متاسفانه با افزایش ۹/۴ درصدی طلاق هم در استان مواجه بوده ایم.

تقوی با بیان اینکه به نسبت ثبت ۵ واقعه ازدواج یک واقعه طلاق ثبت شده است، اظهار داشت: میانگین سن ازدواج در استان و در سال ۹۹ برای زوج ۳۱ سال و زوجه ۲۶ سال بوده و میانگین سن طلاق هم برای مردان ۳۷ سال و برای زنان ۳۲ سال ثبت گردیده است.

وی در خصوص فراوانی نام های ثبت شده گفت: اسم های اول انتخابی والدین برای فرزندان متولد شده تقریبا در زمره اسامی مذهبی بوده که به ترتیب: امیرعلی (۱۱۹مورد)، حسین (۹۹ مورد)، آراد ( ۹۸ مورد)، امیرحسین (۸۳ مورد) و علی (۷۴مورد) بوده و فراوانی ۵ نام اول دختران در استان به ترتیب: رستا (۱۱۴ مورد)، آوا (۷۷مورد)، فاطیما (۷۶مورد)، آوین (۷۳مورد) و زهرا(۶۵ مورد) بوده است.

مدیرکل ثبت احوال ایلام در ادامه اشاره ای به نسبت جنسی ولادت و فوت در استان کرد و اظهار داشت: در سال ۹۹ نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در استان برابر با ۱۰۷ بوده و بدین معناست که در مقابل ثبت ۱۰۰ واقعه دختر، ۱۰۷ واقعه پسر ثبت گردیده است. همچنین نسبت جنسی حاصل از ثبت وفات در استان برابر با ۱۴۹ بوده که باید گفت در مقابل ثبت فوت ۱۰۰ زن تعداد ۱۴۹ فوت مرد به ثبت رسیده است. این آمار در کل بیانگر این واقعیت هست که تعداد ولادت و فوتی های استان در حوزه مردان بیشتر از زنان بوده است.

تقوی در پایان به اجرای قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی اشاره کرد و گفت:: این قانون در ماه های پایانی سال ۹۹ در استان اجرایی گردید که با توجه به اینکه مراحل اولیه تشکیل پرونده متقاضیان در استانداری انجام می شود تا پایان سال گذشته استانداری، برای تعداد زیادی از خانواده این فرزندان پرونده تشکیل دادند که پرونده ۱۳ نفر نهایی شد و جهت صدور شناسنامه به اداره ثبت احوال مرکز استان ارسال گردید و برای فرزندان حاصل این ازدواج ها شناسنامه صادر و تحویل داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

اخبار مرتبط

آمار سایت
آمار بازدیدکنندگان
  • ۰
  • ۲۰
  • ۳۹,۹۵۵
  • ۳۶
  • ۵ مرداد ۱۴۰۰