اداره کل ثبت احوال ایلام

سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

نشست خبری مدیر کل ثبت احوال استان ایلام با اصحاب رسانه و مطبوعات استان

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال : منوچهر تیموری امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان ایلام اظهار داشت : امیدواریم که بتوانیم ارتباطی مستمر با اصحاب رسانه داشته باشیم و رویدادها و اخبار مربوط به ثبت احوال را از طریق اصحاب رسانه به مردم اطلاع رسانی کنیم .

 

وی با بیان اینکه ثبت احوال وارد صد و یکمین سالگی خود می شود و تاریخ تاسیس ثبت احوال در ایلام به سال ۱۳۱۲ برمی گردد . افزود ۱۳ اداره و نمایندگی در سطح استان داریم که وظیفه خدمت به مردم را انجام می دهند .

مدیر کل ثبت احوال استان ایلام عنوان کرد : راهکارهایی برای توسعه ثبت احوال در کشور در جریان است . وظیفه ما ثبت به موقع است و لازم است که برای ثبت ولادت ها تا ۱۵ روز پس از تولد فرزند خود به ثبت احوال مراجعه کند و ی گفت : در نه ماهه سال جاری ۶۵۲۵ واقعه ولادت و ۱۹۱۰ واقعه فوت ، ۳۶۸۷ واقعه ازدواج  و ۶۲۴ واقعه طلاق در استان ایلام به ثبت رسیده است و استان ایلام در بحث طلاق جزء استان های کم طلاق کشور است .

تیموری در ادامه گفت : از آغاز طرح هوشمند سازی کارت ملی تاکنون ۴۰۴ هزار نفر از مردم استان ایلام برای دریافت کارت هوشمند ملی مراجعه کرده اند افزود : این میزان معادل ۸۷ درصد جمعیت واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند است و فقط ۱۳ درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال استان موفق به ثبت نام برای کارت هوشمند ملی نشده اند که تلاش می شود باکمک دفاتر پستی و پیشخوان و همکاری اصحاب رسانه در راستای اطلاع رسانی به مردم این مسیر تا پایان سال جاری طی شود .

در پایان این نشست از سر دبیران خبرگزاری ها و اصحاب رسانه با اهداء لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

اخبار مرتبط

آمار سایت
آمار بازدیدکنندگان
  • ۰
  • ۲۸
  • ۳۹,۹۵۹
  • ۶۰
  • ۵ مرداد ۱۴۰۰