اداره کل ثبت احوال ایلام

سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

جلسه مشترک گروه بازرسی سازمان و شورای معاونین ثبت احوال استان ایلام

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال ایلام در پایان مأموریت تیم بازرسی سازمان به استان، نشست مشترکی به منظور بررسی نتایج بازرسی ها از ادارات ثبت احوال استان در دفتر مدیرکل استان برگزار گردید. در این نشست مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان و هیئت همراه، با مدیرکل ثبت احوال استان و دیگر اعضاء شورای معاونین به گفتگو پرداختند.

در این نشست سید محمدعلی تقوی مدیرکل ثبت احوال استان اقدام به ارائه گزارشی از اقدامات یکسال گذشته ثبت احوال استان نمودند. وی به برنامه های در دست اقدام در سال جاری اشاره نمود و اظهار داشت در طی سال ۹۹ با برنامه ریزی و اولویت بندی امور مختلف اجرایی ثبت احوال استان متناسب با میزان اعتبار تخصیص یافته اقدامات خوبی در استان صورت گرفته که به بخشی از این اقدامات اشاره خواهیم کرد. تقوی گفت جهت بالا بردن ضریب امنیت فیزیکی ساختمان های اداری و حفظ و نگهداری اسناد هویتی، و تقویت سیستم تصویری و زنگ هشدار ادارات تابعه به خصوص ادارات مرزی استان که از حساسیت بیشتری برخوردار بودند  طرح پایش تصویری اداره کل و زنگ هشدار برای ادارات تابعه طراحی و اجرا گردید. تقوی همچنین به ساماندهی نیروی انسانی و پست های مدیریتی ثبت احوال استان اشاره نمود و گفت، در ستاد اداره کل و بعضی از شهرستان ها مشکلات جدی در این زمینه وجود داشت که تا حدود زیادی این مشکلات با همکاری و مساعدت سازمان مرتفع و حل گردید و امیدواریم با جذب و استخدام نیرو درسال جاری، مشکل نیروی انسانی در سطح ادارات تابعه ثبت احوال استان به صورت اساسی حل گردد.

مدیرکل ثبت احوال استان در ادامه به ساماندهی و پیگیری جدی پرونده های فاقدین و معاودین استان اشاره کرد و اظهار داشت، از مجموع ۳۲۸۱ پرونده تشکیل شده در استان در طی سال های گذشته تاکنون ۲۹۳۰ مورد تعیین تکلیف شده و پیگیری جهت ۳۵۱ پرونده باقیمانده از طریق مراجع امنیتی و انتظامی استان همچنان ادامه دارد تا بتوان این پرونده ها را هرچه سریعتر به نتیجه رساند. وی اجرای قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، صدور سند تک برگی، برگزاری جلسات مشترک با مسئولین دادگستری استان برای جلوگیری از تزلزل اسناد و ابطال صدور اسناد هویتی را از دیگر اقدامات ثبت احوال استان در طی یکسال گذشته دانست.

تقوی در پایان صحبت های خود به اهم برنامه های در دست اجرا در سال جاری ثبت احوال استان پرداخت و گفت، خرید ژنراتور، ساماندهی اتاق سرور اداره کل، جابجایی ثبت احوال شهرستان چرداول و استقرار آن اداره در محل جدید، ساماندهی ساختمان و محوطه سازی ادارات هلیلان و سیروان، تقویت هرچه بیشتر بازرسی ها و نظارت استانی بر عملکرد ادارات و دفاتر پیشخوان استان، رفع مشکلات ثبت نام و تصویر برداری کارت هوشمند ملی، امحاء اوراق زیادی که از سال های خیلی دور باقیمانده و حل مشکلات امور خدماتی ادارات فاقد سرایدار، ازجمله اقداماتی است که به صورت ویژه در دستور کار می باشد.

در پایان این جلسه مشترک آقای خسروی مدیرکل بازرسی سازمان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های صورت گرفته توسط مدیریت و کارکنان بیان داشت، ثبت احوال استان ایلام در تکریم ارباب رجوع و رضایت مردم و مسئولین عملکرد قابل قبولی داشته است. وی در ادامه اظهار داشت خوشبختانه استان در جلوگیری از تخلفات احتمالی در سطح خوبی قرار دارد و در این زمینه تاکنون گزارشی که حکایت از تخلفات احتمالی و سازمان یافته باشد، در استان مشاهده نشده که لازم است با توجه به مرزی بودن استان مدیریت استان و ادارات تابعه، نظارت بیشتری را اعمال نموده و هوشیاری و مراقبت مستمر را در دستور کار خود داشته باشند. وی در ادامه به نتایج بررسی های چند روزه تیم بازرسی اشاره نمودند و اظهار داشتند، هدف از این سفر دیدار با کارکنان و بررسی عمکرد آنان از نزدیک بوده تا در صورت وجود هرگونه اشکال در روند خدمت رسانی اصلاحات لازم انجام گیرد. مدیرکل بازرسی سازمان در بخش دیگری از صحبت های خود بیان داشت، اگر نظارت و بازرسی از ادارات مستمرتر و بیشتر انجام گیرد، به تدریج مشکلات هم سریع تر حل می شود و زمینه انجام تخلف هم از بین خواهد رفت. وی گفت در سطح استان و کارکنان ادارات تابعه، در فهم و اجرای دستورالعمل ها و قوانین توسط کارکنان، اشکالاتی وجود داشته که با برگزاری کلاس های آموزشی این موضوع قابل حل می باشد. گفتنی است در این جلسه کارشناسان حوزه های مختلف، هرکدام گزارشی از بررسی های خود از ادارات تابعه ثبت احوال استان ارائه نمودند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

اخبار مرتبط

آمار سایت
آمار بازدیدکنندگان
  • ۰
  • ۱۷۲
  • ۳۷,۰۹۴
  • ۲۹
  • ۲۲ خرداد ۱۴۰۰