اداره کل ثبت احوال ایلام

سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

جلسه ستاد اجرایی پروژه سببی و نسبی ثبت احوال استان ایلام

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال ایلام، جلسه ستاد اجرایی پروژه سببی و نسبی با موضوع بررسی راهکارهای مناسب اجرای پروژه با حضور سیدمحمدعلی تقوی مدیر کل ثبت احوال استان ایلام، معاونین اداره کل، و سایر اعضاء ستاد در دفتر ایشان برگزار گردید.

مدیر کل ثبت احوال استان ایلام ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه، به اهمیت پروژه در دست اجراء سازمان با موضوع و محوریت ارتباطات سببی و نسبی اشاره نموده و گفتند: با توجه به وظایف و فعالیت های سازمان در خصوص ارائه خدمات هویتی، اجرای این پروژه از اهمیت ویژه و حیاتی برخوردار می باشد و تحت هر شرایطی با همت و همکاری تمامی پرسنل در زمان مقرر باید این پروژه به اتمام و بهره برداری برسد.

 وی عنوان داشت، در راستای ایجاد نظام جامع شناسایی ایرانیان، لزوم تکمیل پایگاه داده و برقراری ارتباطات سببی و نسبی رکوردهای موجود در آن امری اجتناب‌ناپذیر است. در حال حاضر با استفاده از منابع موجود، نه تنها بخشی از پایگاه ارتباطات سببی و نسبی در حال شکل‌گیری است بلکه با استفاده از سامانه‌های ثبت ولادت،‌ طرح مکانیزه شدن کامل ازدواج، طلاق و صدورکارت هوشمند ملی تکمیل و بروزرسانی خواهد شد.

تقوی افزودند: هر چند پروژه ارتباطات سببی و نسبی دارای ۵ فاز می باشد که در هر مرحله اطلاعات تکمیل و به روز رسانی می گردد، ولی در حال حاضر و با توجه ظرفیت های موجود در مراحل شروع و اجرای فاز اول پروژه قرار داریم.

وی در مورد اهمیت سامانه سببی و نسبی و نحوه فعالیت آن به نقل از مسئولان سازمان گفت: این موضوع به عنوان یک پروژه ملی نه لزوماً برای ثبت احوال بلکه برای کلیه دستگاه های دولتی و کشور ضرورت دارد و پروژه بسیار مهمی است که استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید ثبت احوال را کمک کنند تا بتوان این پروژه را به موقع اجرا و به بهره برداری رساند؛ چون هدف اصلی ثبت احوال از اجرای این پروژه در حقیقت برطرف نمودن نیاز سایر دستگاه ها به اطلاعات سببی و نسبی افراد است که با بهره برداری از آن می توانند در چارچوب قانون و در سطح دسترسی تعریف شده اطلاعات مورد نیاز خود در حوزه استعلام و احراز هویت افراد را به دست آورند.

در پایان  این جلسه مقرر گردید اعضاء ستاد اجرایی پروژه سببی و نسبی استان نظرات و پیشنهادات خود را جمع آوری و به منظور آمادگی و تسریع در روند کار در جلسه بعدی ارائه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

اخبار مرتبط

آمار سایت
آمار بازدیدکنندگان
  • ۰
  • ۸۷
  • ۴۳,۶۷۰
  • ۵۱
  • ۲۵ شهریور ۱۴۰۰