اداره کل ثبت احوال ایلام

سال جهش تولید

برگزاری اولین جلسه شورای راهبردی جمعیت استان با حضور معاون سیاسی استاندار و مدیران کل استان

برگزاری جلسه شورای راهبردی جمعیت استان ایلام

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال ایلام، در تاریخ ۹۹/۰۴/۱۰ در سالن شهید رجایی استانداری ایلام جلسه شورای راهبردی جمعیت با حضور معاون محترم سیاسی امنیتی استاندار ، مدیران کل استان ،مدیرکل و معاونین ثبت احوال استان برگزار گردید در ابتدای این مراسم دکتر محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام ضمن تبریک سالروز حماسه آزادسازی مهران و یاد شهدای این عملیات غرورآفرین گفت: شهر مهران متعلق به تاریخ و ملت بزرگ ایران است چرا که جای جای این شهر عزیز با خون فرزندان این سرزمین رنگین شده است.

در ادامه نوذری گفت، جمعیت در استان ایلام کمتر از میانگین کشوری است و نرخ رشد جمعیت در استان باید نسبت به سایر استان ها بیشتر باشد اما بر اساس آمارهای موجود اکنون از این میزان و میانگین کشوری کمتر است.

وی ضمن تبریک انتصاب آقای تقوی بعنوان مدیر کل جدید ثبت احوال اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های موجود، این استان ظرفیت جمعیت بیشتری از میزان فعلی را دارد.

نوذری افزود : باید در این خصوص عواملی را که باعث عدم افزایش نرخ جمعیت در استان شده شناسایی، بررسی و موشکافی کرد و برای افزایش جمعیت استان راهکارهای مناسب ارائه نمود.

در این جلسه سیدمحمدعلی تقوی مدیر کل ثبت احوال استان: ضمن تشریح تحولات وقایع حیاتی در سه ماهه اول سالجاری و مقایسه با ۳ ماهه سال ۹۸ گفت: ما در قرن حاضر و بخصوص چند دهه اخیر، با پدیده ها و مسائل نوظهور و تجربه نشده ای در زندگی اجتماعی مردم روبرو شده ایم. بعنوان نمونه گسترش شهر نشینی- تحول در سبک زندگی- گذر از روابط خانوادگی پدر سالارانه به روابط مدنی و ماشینی امروز- ازدواج و طلاق- شرایط فرزند آوری- تحول در بازار کار- باروری- سالمندی بخشی از این تحولات جدید است که این موارد پدیده های جدیدی هستند که در درون خود مسائل و مشکلات زیادی را هم در کیفیت و هم در ساختار و کمیت جمعیت بوجود آورده است.

 مدیرکل ثبت احوال استان در بخش دیگری از  صحبت های  خود اظهار داشت، همین نگرانی ها که در نتایج سرشماری سال ۹۰ خود را بصورت آشکار نشان داد باعث شد تا در ۳۰ اردیبهشت سال ۹۳ سیاست های ۱۴ گانه کلی جمعیت توسط مقام معظم رهبری ابلاغ گردد. وی با اشاره به کاهش نرخ ولادت و ازدواج بعنوان شاخص های تاثیر گزار در رشد جمعیت و همچنین افزایش سن ازدواج در استان ، اظهار امیدواری نمود با برنامه ریزی های که در جلسات شواری راهبردی جمعیت استان صورت میپذیرد بتوان  گام موثری در راستای تحقق اهداف سیاست های جمعیتی در استان برداشته شود.

در ادامه این جلسه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مدیر کل بهزیستی استان در ارتباط با سیاست های جمعیتی،وضعیت باروری ، سلامت مادران ، آسیب شناسی افزایش تدریجی طلاق ، کاهش ازدواج ، مشاوره قبل از ازدواج و طلاق ارائه نمودند.

در پایان این جلسه پس از بحث و بررسی بر افزایش نرخ رشد جمعیت و باروری در استان تاکید گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

اخبار مرتبط

پیام تسلیت

*کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام همکار گرامی جناب آقای نعمت حاتمی : ضایعه درگذشت پدر  گرامیتان  را از